Субота, 24.02.2018, 21:05
Вітаю Вас Гість

Головна » Файли » Корисні файли » Файли

Бланк згоди на обробку персональних даних
[ Викачати з сервера (80.0Kb) ] 23.07.2013, 22:26

У зв’язку із численними зверненнями вищих навчальних закладів та громадян про правові підстави щодо обробки персональних даних випускників повідомляємо, що відповідно до статті 2 Закону України "Про захист персональних даних” (далі – Закон), – відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована.

Відповідно до пункту 1 Положення про Єдину державну електронну базу з питань освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України
від 13 липня 2011 р. № 752 - єдина державна електронна база з питань освіти є
автоматизованою системою збирання, верифікації, оброблення, зберігання та захисту даних, у тому числі персональних, щодо надавачів та отримувачів освітніх послуг з метою забезпечення потреби фізичних та юридичних осіб.

Єдина база є джерелом даних, що використовуються під час виготовлення документів про освіту державного зразка, вчені звання та наукові ступені, ліцензій з надання освітніх послуг та сертифікатів про акредитацію, учнівських (студентських) квитків, запровадження у сфері освіти інноваційних технологій щодо використання даних, у тому числі персональних.

Інформаційно-виробнича система "ОСВІТАвикористовується, на сьогоднішній день, саме як виробнича система безпосередньо для виготовлення документів про освіту.

І в першій, і в другій базах здійснюється обробка персональних даних.

Згідно статті 11 Закону, підставами виникнення права на використання персональних даних (будь-які дії володільця бази щодо обробки цих даних, дії щодо їх захисту, а також дії щодо надання часткового або повного права обробки персональних даних іншим суб'єктам відносин) є:

1) згода суб'єкта персональних даних на обробку його персональних даних;

2) дозвіл на обробку персональних даних, наданий володільцю бази персональних даних відповідно до закону виключно для здійснення його повноважень.

Відповідно до статті 2 Закону, згода суб'єкта персональних даних – будь-яке документоване, зокрема письмове, добровільне волевиявлення фізичної особи щодо надання дозволу на обробку її персональних даних відповідно до сформульованої мети їх обробки.

Відмова особи надати згоду на обробку її персональних даних у Єдиній базі та ІВС "ОСВІТА унеможливлює обробку таких даних у зазначених базах, зокрема, виготовлення документів про освіту, студентських (учнівських) квитків та інших документів у сфері освіти, так як, частинами 6 та 7 статті 6 Закону встановлено заборону на обробку персональних даних про фізичну особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. Якщо обробка персональних даних є необхідною для захисту життєво важливих інтересів суб'єкта персональних даних, обробляти персональні дані без його згоди можна до часу, коли отримання згоди стане можливим.

Крім того, абзацом 3 пункту 3 Положення про Єдину базу передбачено у разі збирання персональних даних про фізичних осіб – учасників освітнього процесу – забезпечувати отримання їх згод на обробку відповідних даних в Єдиній базі.

Звертаємо увагу, що вищі навчальні заклади, згідно пункту 6.14 Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2012 році, затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 12.10.2011
№ 1179, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20 жовтня 2011 р. за
№ 1221/19959, факт надання вступником згоди на обробку його персональних даних в Єдиній базі фіксується в заяві про участь у конкурсному відборі вступника і підтверджується його особистим підписом при поданні заяви у паперовій формі. Форми згод на обробку персональних даних, що навчальні заклади повинні отримати від вступників (їх батьків (усиновлювачів) або піклувальників) додається.

Категорія: Файли | Додав: NataliyG | Теги: Згода, обробка персональних даних
Переглядів: 7763 | Завантажень: 1824 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 2.5/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук

Корисні посилання

Сокальський РМК

Двірцівський НВК

Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Рейтинг@Mail.ru