Субота, 16.11.2019, 04:25
Вітаю Вас Гість

Головна » Статті » Документація » Посадові інструкції

вихователь

Затверджую

Директор школи _______ 

"___" ____________

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

Вихователя №______________

I. Загальні положення

 1. Вихователь відноситься до категорії фахівців.
 2. На посаду вихователя призначається особа, що має  (середню; вище) професійна освіта, без пред'явлення вимог до стажу роботи; стаж педагогічної роботи від 2 до 20 років; I (II; вищу) кваліфікаційну категорію).
 3. Призначення на посаду вихователя і звільнення від неї виробляється наказом директора установи освіти
 4. Вихователь повинен знать:
  - Законодавство України.
  - Педагогіку, психологію, вікову фізіологію і гігієну.
  - Основи долікарської медичної допомоги.
  - Теорію і методику виховної роботи.
  - Основи державної молодіжної політики, цивільного і трудового законодавства.
  - Правила і норми охорони праці, техніка безпеки і протипожежного захисту.
 5. Вихователь підкоряється безпосередньо  директорові школи.
 6. На час відсутності вихователя (відпустка, хвороба, ін.) його обов'язку виконує особу, призначену наказом директора установи. Дана особа набуває відповідних прав і несе відповідальність за належного виконання покладених на нього обов'язків.

 

II. Посадові обов'язки


Вихователь:

 1. Планує і організовує життєдіяльність тих, що виучуються (вихованців, дітей) і здійснює їх виховання.
 2. Проводить повсякденну роботу, що забезпечує створення умов для їх соціально-психологічної реабілітації, соціальної і трудової адаптації.
 3. Використовує всілякі прийоми, методи і засоби вчення.
 4. На основі вивчення індивідуальних особливостей, рекомендацій психолога планує і проводить з тими, що виучуються (вихованцями, дітьми) коректувально-розвиваючу роботу (з групою або індивідуально).
 5. Спільно з медичними працівниками забезпечує збереження і зміцнення здоров'я тих, що виучуються (вихованців, дітей), проводить заходи, сприяючі їх психофізичному розвитку, відповідає за їх життя і здоров'я.
 6. Організовує виконання такими, що виучуються (вихованцями, дітьми) режиму дня, приготування ними домашніх завдань, надає їм допомогу в ученні, організації дозвілля і в здобуванні додаткової освіти, залучаючи їх до художньої і науково-технічної творчості, спортивних секцій, кухлів і інших об'єднань по інтересах.
 7. Організовує з врахуванням віку тих, що виучуються (вихованців, дітей) роботу по самообслуговуванню, дотримання ними вимог охорони праці, техніка безпеки, участь в суспільно корисній праці.
 8. Сприяє вияву цікавості в тих, що виучуються (вихованців, дітей) до певного роду діяльності, до свідомого вибору професії, сприяє їх працевлаштуванню і подальшому вченню.
 9. Проводить роботу по профілактиці поведінки, що відхиляється, шкідливих звичок.
 10. Надає допомогу в організації самоуправленческих початків в діяльності колективу тих, що виучуються (вихованців, дітей).
 11. Вивчає індивідуальні здібності, інтереси і схильності тих, що виучуються (вихованців, дітей), їх родинні обставини і житлово-побутові умови.
 12. Взаємодіє з батьками тих, що виучуються (вихованців, дітей) або особами, їх замінюючими.
 13. Координує діяльність помічника вихователя, молодшого вихователя і інших працівників в рамках єдиного освітнього процесу.

 

III. Права


Вихователь має право:

 1. Знайомитися з проектами вирішень керівництва установи, що стосуються його діяльності.
 2. Вносити на розгляд керівництва пропозиції по вдосконаленню роботи, пов'язаної з передбаченими справжньою інструкцією обов'язками.
 3. В межах своєї компетенції повідомляти директорові школи, про всіх виявлених в процесі здійснення посадових обов'язків недоліках в діяльності установи (його структурних підрозділах) і вносити пропозиції по їх усуненню.
 4. Запрошувати особисто або за дорученням керівництва установи від структурних підрозділів і інших фахівців інформацію і документи, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків.
 5. Залучати фахівців всіх (окремих) структурних підрозділів до вирішення завдань, покладених на нього (якщо це передбачено положеннями про структурні підрозділи, якщо немає - те з дозволу керівника установи).
 6. Вимагати від керівництва установи сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і прав.

 

IV. Відповідальність


Вихователь несе відповідальність:

 1. За неналежного виконання або невиконання своїх посадових обов'язків, передбачених справжньою посадовою інструкцією, - в межах, визначених чинним трудовим законодавством України.
 2. За правопорушення, здійснені в процесі здійснення своєї діяльності, - в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним і цивільним законодавством України.
 3. За спричинення матеріального збитку - в межах, визначених чинним трудовим і цивільним законодавством України.

 

Директор школи                       ________________                                                   

Посадову інструкцію отримав ____________


 

Категорія: Посадові інструкції | Додав: NataliyG (22.07.2013) | Автор: Наталія Глюз
Переглядів: 1450 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук

Корисні посилання

Сокальський РМК

Двірцівський НВК

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Рейтинг@Mail.ru